.

Lehetőségük van bármely programunkban lekérni az utolsó karakteres nyomtatási képet újra erről bővebben itt olvashat: Utolsó karakteres nyomtatási kép lekérése

Új fejlesztés a Windows kettős könyvelő verzióban. A "karbantartás/bankszámlák beállításainál" lehetőség van a számlaszámhoz hozzárendelni devizanemet, amelyet könyvelésnél automatikusan felajánl a program. Illetve további lehetőség, hogy a számlatükörben bármely főkönyvi számhoz is lehet hozzárendelni devizanemet, amely ha ki van töltve akkor könyvelésnél automatikuson hozzárendeli az adott tételhez (nem kell megadni könyvelés közben).

A Karbantartás/Könyvelhető cégek karbantartása menüpont alatt az Alapadatok fülön a Deviza bank neve mellett lehet beállítani, hogy mely banktól vegye az árfolyamot a deviza könyvelés során. Állítsa be itt az Önnek megfelelő bankot.

Programunkban lehetőség van a devizás könyvvezetésre, amely cégenként eltérő lehet. Ezt a "Karbantartás/Könyvelhető cégek karbantartása" menüpontban lehet beállítani az adott cég során a szóköz billentyű vagy a "Módosítás" ikon segítségével megjelenő ablakban a "Beállítások" fülön az "Elsődleges könyvvezetés" mezőt "Devizában" értékre állítva.

FONTOS: Ha az "A" cégben szeretné az elsődleges könyvvezetést módosítani, akkor csak abban az esetben lesz aktív a beállítások fülön az "Elsődleges könyvvezetés" mező ha az "A" céget választja ki a programba való belépéskor vagy a "Könyvelés\Könyvelendő cég választás" menüben.

Devizás könyvelés közben a rendszer automatikusan kiszámolja a megadott árfolyam alapján a forintos értékeket (bruttó, nettó, ÁFA).

A program azonban lehetőséget biztosít arra, hogy ezeket a felhasználó kézzel módosíthassa még a tétel rögzítése előtt. Erre például akkor lehet szükség, ha a könyvelt bizonylaton másként számolták a forintos értékeket, mint a program és emiatt eltérés tapasztalható.

Amennyiben a könyvelés során egyáltalán nem kell rögzíteni Forint értékeket (pl.: egy külföldi cég könyvelését végzi, ahol csak EUR értékek kellenek), akkor ehhez három dolgot kell beállítani.

Rendszerünkben a hagyományos könyvelési képernyő használatán túl lehetőség van a könyvelés felgyorsítására előre kontírozott események rögzítésével. Ehhez a funkcióhoz először fel kell venni és be kell állítani a kontírozási tételeket a "Karbantartás / Esemény kontírkódok beállítása" menüpontban. Ezek segítségével egyszerűen és gyorsan lehet haladni a könyveléssel. A már beállított eseményeket a "Könyvelés / Esemény könyvelés kontírkódra" menüponttal lehet elérni vagy a normál könyvelés során az F2-es gomb megnyomásával. (Ez utóbbiról bővebben a következő cikkben olvashat: Eseménykönyvelés normál könyvelés közben)

Előfordulhat, hogy esemény könyveléssel szeretne olyan tételt rögzíteni, amelynél eltér a bizonylat keltének és a számvitelli teljesítés dátumának a hónapja. Programunkban ez az alábbi egyszerű módon oldható meg.

A hagyományos könyvelési képernyőn lehetőség van eseménykönyvelésre váltani, ami azért hasznos, mert így ötvözni lehet a két rögzítési módszer előnyeit. Az előkontírozott eseményt felhasználva több adat beírását meg lehet spórolni, majd a hagyományos könyvelési képernyő segítségével a bonyolultabb eseteket is meg lehet oldani, például több ellenszámlára szétbontatni a tételt.

Ahhoz, hogy egy eseményre könyvelni lehessen, először be kell állítani, hogy az adott esemény milyen Tartozik és Követel számlaszámra, és esetleg milyen áfára könyvelődjön. Ezen túl még számos beállítási lehetőséget rejt a rendszerünk.


A beállítások részletes leírását a következő cikkben olvashatja el: Karbantartás / Eseménykönyvelés beállítása