.

Az alábbi cikkben a kapott előlegek könyvelésének elvét írjuk le. A programunkban történő rögzítésről a Fizetendő előleg áfa könyvelése a programunkban, a végszámlába történő beszámításáról pedig a Fizetendő előleg áfa beszámításának könyvelése a programunkban című cikkben található bővebb információ.

Az előlegek könyvelése annyiban változott, hogy az átutalásos előleg számlában nem lehet áfát könyvelni. Az áfát az előlegszámla pénzügyi teljesülésekor kell majd könyvelni. További változás, hogy az áfa bevallásban ismét külön sorban kell szerepeltetni a nem közösségi kapott előleg áfáját, emiatt ismét külön jelölni kell a kapott előleg áfáját, és annak beszámítását.

Ez a cikk a vevőktől kapott előlegek, vagyis a fizetendő előleg áfa könyveléséről ír, hogy az ilyen előírásokat és kiegyenlítéseket miként lehet a programunkban rögzíteni. (A kapott előlegekről és azok végszámlába történő beszámításáról a következő cikk tartalmaz részleteket: Kapott előlegszámla könyvelése)

Ez a cikk a vevőktől kapott előlegek, vagyis a fizetendő előleg áfa könyvelésének zárásáról ír, hogy az ilyen előírásokat miként zárja és nyitja meg programunk a "Zárás-nyitás / Évzárás, évnyitás funkciók / Évzárás, évnyitás lépésről lépésre" menüpont negyedig lépésének, a "Folyószámla zárása, nyitása" funkciónak a futtatásakor. (A kapott előlegek könyveléséről a következő cikk tartalmaz részleteket: Fizetendő előleg áfa könyvelése a programunkban)

Ez a cikk a vevőktől kapott előlegek, vagyis a fizetendő előleg áfa végszámlába történő beszámításának könyveléséről ír. (A kapott előlegekről és azok végszámlába történő beszámításáról a következő cikk tartalmaz további részleteket: Kapott előlegszámla könyvelése)