.

A vonalkód a számok és betűk kódolásának egyfajta módja, mely meghatározott szabályok szerint felépülő, világos és sötét mezők váltakozásán alapuló, optikailag érzékelhető kód. A vonalkód nem tartalmaz leíró adatokat, ez csupán egy hivatkozási szám, amelyhez a számítógép megkeres és társít egy hozzátartozó rekordot, amely már tartalmaz leíró adatokat és más fontos információkat.
Például: egy vonalkód jelöl egy bizonyos konzervet, de nem tartalmazza a termék nevét, fajtáját vagy árát, helyette mindössze egy tizenkét jegyű számot. Amikor ezt a számot beolvassuk, bekerül egy számítógépbe, amely rátalál a számhoz tartozó rekordra az adatbázisból. Ez a rekord tartalmazza a termék leírását, a gyártó nevét, az árat, a raktáron lévő mennyiségét stb.

A klasszikus vonalkódolvasó feladata, hogy a vonalkódban tárolt információt (karaktersort, képet, stb.) optikai módszerrel leolvassa, értelmezze, és továbbítsa a háttérrendszer felé további feldolgozás céljából.

Maga az olvasó ugyanolyan "input", tehát adatbeviteli eszköznek tekinthető, mint a számítógép billentyűzete vagy az egér. Az adatbeviteli folyamat során leegyszerűsítve ugyanaz megy végbe, mintha a vonalkódban tárolt karaktersort (ami sok esetben a kód alatt olvasható) begépeltük volna a billentyűzeten. Mindez természetesen sokkal gyorsabban, hibamentesen és automatizáltan.

A program képes kezelni vonalkódot és ez alapján csatlakoztatni egy vonalkód olvasót a termék adatbázishoz. Használható a cikkek kereséshez, bizonylat rögzítésnél az egyszerű, gyors bizonylatrögzítéshez, és leltárnál. A vonalkódolvasóval egyszerűen lehúzza a vonalkódot az árucikk adatbázisbanés rögtön megkeresi "odaurgik" az adott cikkhez. 

Bizonylat rögzítésnél a termékek felvitele egyszerűbbé válik mivel vonalkód alapján adja hozzá a tételeket a bizonylat rögzítésekor.

Működése:

A cikkek karbantartásánál van egy vonalkód mező (szám tartalmú) melyet fel kell tölteni minden cikknél. Természetsen az adott vonalkódhoz tartoznia kell egy vonalkód címkének is, melyet a terméken kell elhelyezni.

A vonalkód címke esetén lehetőség van arra is, hogy a terméken már meglévő (a szállító által elhelyzett) címkét használjuk az azonosításra (hozott vonalkód).



A vonalkód típusa, beállítása:

A programhoz billentyűzetre csatlakoztatható vonalkód olvasóverzió szükséges.

A beállításnál (setupolásnál) a következő beállításokat kell elvégezni.

Prefix: ¦

Suffix: ¦

 

 

 

Jelenleg az alábbi webáruházak érhetők el:

 

  • Unas webáruház - Bérelhető webáruház rendszer QualitySoft számlázó támogatással.


Kérésére elkészíthető, illetve beállítható különböző webáruházak illesztése is!

A QualitySoft számlázó program webshophoz illesztésében szívesen nyújtunk technikai segítséget, információkat. Vegye fel velünk a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.! A számlázó program webshop moduljának illesztéséről teljes leírás érhető el dokumentációnkban.

 

Egyszerű, könnyen kezelhető

Miután Ügyfélszolgálatunk elvégezte a szükséges beállításokat, a webáruház bizonylatok beimportálása menüpontot lefuttatva nincs más dolga, mint kiválasztani, hogy milyen rendszerből szeretné beimportálni a megrendeléseket. Természetesen több webáruház is be lehet állítva programjában.



Az importálást követően már nyomtathatóak is az elkészült számlák, akár tömegesen is.

 

A QualitySoft Számlázó Program webshop illesztéséről az alábbi linken olvashat részletesebben.